W Monitorze Sądowym i Gospodarczym  z dnia 10 listopada 2020 - nr 220/2020 – zgodnie z wymogami Prawa restrukturyzacyjnego  zostało opublikowane następujące ogłoszenie dotyczące Grupy Producentów Rolnych "Ziarno":

„Sędzia komisarz w przyspieszonym postępowaniu układowym - Grupy Producentów Rolnych "Ziarno" Spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w restrukturyzacji w Cichoradzu (sygn. akt V GRp 3/20) zawiadamia, że w dniu 9 września 2020 roku został złożony przez nadzorcę sądowego spis wierzytelności i spis wierzytelności spornych, które zainteresowani mogą przeglądać w sekretariacie Sądu Rejonowego w Toruniu, w Wydziale V Gospodarczym, ul. Mickiewicza 10/16, p. 205, z informacją, że dłużnik może zgłosić zastrzeżenia co do umieszczenia wierzytelności w spisie wierzytelności.”

Informacje dotyczące umieszczenia na liście wierzycieli można również uzyskać drogą elektroniczną przesyłając wiadomość z zapytaniem na adres kancelarii nadzorcy sądowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Należy przy tym wyjaśnić, że w przyspieszonym postępowaniu układowym, ze względu na założony, stosunkowo krótki czas jego trwania i uproszczony charakter, ani wierzyciele, ani dłużnik nie mają prawa złożenia sprzeciwu co do umieszczenia (lub nieumieszczenia) ich wierzytelności w spisie.

Następnym etapem uproszczonego postępowania układowego będzie zwołanie zgromadzenia wierzycieli w celu głosowania nad układem na którym sędzia-komisarz spis wierzytelności zatwierdza. O terminie i formie zwołana zebrania wierzyciele zostaną powiadomieni. Należy przypuszczać, że ze względu na zagrożenie epidemiologiczne głosowanie nad układem odbędzie się korespondencyjnie.