Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza popiera postulaty protestujących rolników. Nie zgadzamy się na niekontrolowany napływ produktów z poza UE. Sprzeciwiamy się również postanowieniom Wspólnej Polityki Rolnej, które obniżają naszą konkurencyjność i dochody. Wielokrotnie interweniowaliśmy w tych sprawach. Wszyscy jesteśmy rolnikami.

Na  prośbę plantatorów buraka cukrowego z rejonu gminy Stolno, Zarząd KPIR zwróci się do Cukrowni Nordzucer Polska o podjęcie stosownej interwencji, która doprowadzi do pozytywnego rozwiązania  problemów pokrzywdzonych rolników od  których cukrownia  (mimo podpisanych umów) nie chce odbierać terminowo buraków.  W załączeniu zamieszczamy odpowiedz z dnia 30 stycznia br. Cukrowni Nordzucer Polska na nasze wystąpienie Ldz. 33/KPIR/24 z 22 stycznia br.

Jak podaje Ministerstwo Finansów na swojej stronie internetowej  - Krajowy Systemu e-Faktur (KSeF), który miał obowiązywać w formie obligatoryjnej od 1 lipca 2024 r. zostanie wdrożony w późniejszym terminie. Ministerstwo finansów zleci przeprowadzenie zewnętrznego audytu informatycznego dotyczącego KSeF i wskaże nowy termin wdrożenia systemu.