Tegoroczne święto kujawsko-pomorskiej wsi odbyło się dnia 27 sierpnia w Inowrocławiu, organizowane przez urząd marszałkowski wspólnie z archidiecezją gnieźnieńską i samorządami lokalnymi.

Wydarzenie połączone było z przemarszem rękodzieła ludowego, pokazami KGW, przeglądem kapel ludowych, prezentacją ginących zawodów, warsztatami tematycznymi, zabawami i konkursami m.in. na wieńce dożynkowe, gdzie w kategorii "Wieniec współczesny" Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza była fundatorem nagród.

Dużym powodzeniem cieszyło się również sobotnie Powiatowe i Gminne Święto Plonów w powiecie żnińskim, które odbyło się w Rogowie, poprzedzone dziękczynną mszą świętą. Nie zabrakło przemówień gospodarzy święta plonów a także zaproszonych gości w tym prezesa Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolniczej Ryszarda Kierzka. Po tradycyjnym ukoronowaniu ciężkiej pracy rolników, rozpoczęła się prawdziwa dożynkowa hulanka przy muzyce zespołów (Weź Nie Pytaj, Mejk, Piękni i Młodzi). Uczestnicy dożynek korzystali z dobroci oferowanych przez organizatorów (do dyspozycji były stoiska KGW z gminy Rogowo serwujące pyszne smakołyki, degustacja potraw drobiowych w ramach realizowanego przez Kujawsko-Pomorską Izbę Rolniczą zadania pod nazwą Mięso drobiowe pożywne i zdrowe, atrakcje dla dzieci, konkursy i wiele innych. Dożynki uświetniły występy Janowiecka Orkiestra Dęta im. Stanisława Rozmarynowskiego oraz Zespół Pałuczanie z Sarbinowa Drugiego.

Było dużo dobrej zabawy, interesujące występy, a dla głodnych także coś na ząb proponowała Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza realizująca kampanię promocyjną mięsa drobiowego finansowaną z funduszu Promocji Mięsa Drobiowego.

Fotorelacja - Dożynki Wojewódzkie

 

Fotorelacja - Dożynki Rogowo