Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza serdecznie zaprasza na promocję przetworów zbożowych i produktów zawierających ziarna zbóż do Golubia Dobrzynia. W programie przewiduje się m. in.: degustację potraw z udziałem zbóż, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych.

W tym roku top agrar Polska świętuje 30-lecie swojego istnienia. Oznacza to, że od trzech dekad inspirujemy do rozwoju rolników, a nasi Czytelnicy rok rocznie otrzymują od nas setki stron wypełnione praktycznymi poradami, niezależnymi testami, opiniami i nowymi trendami z branży z kraju i zza granicy.

Tegoroczny konkurs Agricola- Syn Ziemi skierowany jest do osób, które mieszkają i prowadzą gospodarstwo rolne na terenie województwa kujawsko-pomorskiego co najmniej przez 2 lata oraz kobiet prowadzących działalność zawodową i społeczną na terenach wiejskich województwa kujawsko-pomorskiego.

Na prośbę Urzędu Marszałkowskiego informujemy, że w dniu 16 maja nasze województwo odwiedzą przedstawiciele Chińskiej Rady ds. Promocji Handlu Międzynarodowego z Hubei oraz przedsiębiorcy z Chin, łącznie ok. 40 osób.

Od 1 lutego do 31 marca br. producenci rolni, którzy nie otrzymali zapłaty za sprzedane produkty rolne podmiotom skupującym, które w 2023 r. stały się niewypłacalne, mogą złożyć wniosek o wypłatę rekompensaty w oddziale terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, właściwym ze względu na miejsce zamieszkania lub siedziby wnioskodawcy.