Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu to prawdopodobnie największy kongres poświęcony towarowemu rolnictwu w Polsce, który odbędzie się dnia 22.02.2024 w Cukrowni Żnin.

                                                                                         Marszałek  Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotr Całbecki zaprasza na konferencję poświęconą założeniom Wspólnej Polityki Rolnej po 2027 roku, która odbędzie się 17 stycznia 2024 r. o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Przysieku k. Torunia

Laureatów konkursu Agricola – Syn Ziemi poznaliśmy 6 października br. podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursu, która odbyła się w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu. Organizatorem wydarzenia był Urząd Marszałkowski we współpracy z Kujawsko-Pomorską Izbą Rolniczą.

Po raz trzeci w Bydgoszczy w Hali BCTW, odbędą się Targi FERMA, spotkanie dla profesjonalistów chowu i hodowli bydła, świń i drobiu. Niewątpliwym atutem bydgoskiego obiektu jest jego wielkość, dostępność parkingów jak również położenie, z dala od zatłoczonego centrum miasta przy bardzo dobrym połączeniu komunikacyjnym dla przyjeżdżających z różnych części kraju.

Z ogromnym smutkiem informujemy, że w dniu 2 października br. zmarł Jan Skrzeszewski  wieloletni Przewodniczący Rady Powiatowej KPIR w Chełmnie. Rodzinie, Przyjaciołom oraz Wszystkim tym, którym postać Jana Skrzeszewskiego pozostanie w pamięci, składamy wyrazy głębokiego współczucia.