Wydarzenie - Wojewódzki Konkurs Orki -  organizują wspólnie Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza oraz firma Inter-Vax Wacław Górny Sp. Jawna. Impreza, jak co roku, odbyła się na polu, przy drodze Podgórzyn - Wenecja, w gminie Żnin przy pięknej, słonecznej pogodzie,  w niedzielę 12 września.

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza serdecznie zaprasza na promocję wieprzowiny do Podgórzyna. W programie przewiduje się m. in.: degustację potraw z wieprzowiny, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych oraz muzykę na żywo.
 „Polska wieprzowina na naszym stole”
Podgórzyn –pole przy drodze Żnin-Wenecja – 12 września 2021 roku  godzina 10:00
Sfinansowano z Funduszu Promocji Mięsa Wieprzowego

Miesięcznik WiOM – Warzywa i Owoce Miękkie ma przyjemność poinformować o planowanym spotkaniu  dnia 7 września z fasolą szparagową w kontekście przetwórstwa.

W programie lustracja poletek odmian fasoli szparagowej czołowych w tym segmencie firm nasiennych. Następnie w świetlicy w Jacewie (powiat inowrocławski), omówione zostaną tematy nawożenia i ochrony tego gatunku. Obecni na szkoleniu będą  przedstawiciele firmy Greenyard Frozen Poland.

Spotkanie jest bezpłatne ale konieczna jest rejestracja na stronie na https://bit.ly/3msKizf

Szczegółowy program spotkania znajduje się w załączniku.

 

Wydarzenie - Wojewódzki Konkurs Orki -  już po raz ósmy organizują wspólnie Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza z siedzibą w Przysieku oraz firma Inter-Vax Wacław Górny Sp. Jawna.

Impreza, w tym roku, odbędzie się 12 września,  na polu, przy drodze Podgórzyn - Wenecja, w gminie Żnin.

W niedzielny poranek 29 sierpnia br. w toruńskim Parku Pamięci została odsłonięta Instalacja poświęcona  mieszkańcom wsi, chłopom i ziemianom, zamordowanym w ramach, określanej obecnie jako zbrodnia pomorska, ludobójczej akcji „odpolszczania” północno-zachodniej części polskich ziem, przyłączonych wkrótce po napaści Niemiec na Polskę w 1939 roku do III Rzeszy.