W imieniu organizatorów  Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego serdecznie zapraszamy do udziału w XIV Forum Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, którego tematem będzie: Jakie rośliny oleiste uprawiać w ramach Europejskiego Zielonego Ładu: rzepak, soję czy słonecznik?".

Top agrar zwrócił się z  prośbą o rozpropagowanie informacji na temat seminarium i warsztatów uprawowych. Do wyboru wersja stacjonarna i online, a w tym pakiety tradycyjne, czyli wykłady połączone z dyskusją oraz warsztaty, które zgłębiają proponowane przez nas tematy. Zatem są 4 opcje, które można dostosować do własnych potrzeb:

Na stronie Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa –PIB Puławy zamieszczone są wyniki badań programu Wieloletniego „Zwiększenie wykorzystania krajowego białka paszowego dla produkcji wysokiej jakości produktów zwierzęcych w warunkach zrównoważonego rozwoju”.

Zamieszczono tam wiele ciekawych zaleceń żywieniowych  i instrukcji uprawy.

Zachęcamy  do zapoznania się z tymi materiałami:

http://www.bialkoroslinne.iung.pl/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=28

 

Polski oddział międzynarodowego koncernu BayWa AG, który dostarcza rolnikom nasiona, nawozy oraz środki ochrony roślin, skupuje także płody rolne a teraz  uruchamia program płatnych staży dla studentów. Koncern  BayWa AG chce zachęcić młodych ludzi by wiązali swoje życie zawodowe z pracą na gospodarstwie. Koncern BayWa AG  zwrócił się do Izby z prośbą o pomoc w rozpropagowaniu informacji o swojej ofercie stażowej. Ulotka o praktykach w załączniku.

Wydarzenie - Wojewódzki Konkurs Orki -  organizują wspólnie Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza oraz firma Inter-Vax Wacław Górny Sp. Jawna. Impreza, jak co roku, odbyła się na polu, przy drodze Podgórzyn - Wenecja, w gminie Żnin przy pięknej, słonecznej pogodzie,  w niedzielę 12 września.